Kas162021

1001 Belgesel Söyleşileri – Can Candan

1001 Belgesel Söyleşileri Can Candan İle Devam Ediyor

1001 Belgesel söyleşilerinde 20 Kasım Cumartesi günü, saat 21:00’da yapımcı, yönetmen Haşmet Topaloğlu’nun moderatörlüğünde akademisyen ve belgesel sinemacı Can Candan ile buluşuyoruz.

Belgesel Sinemacılar Birliği YouTube kanalından canlı olarak yayınlanacak söyleşide, Can Candan’ın belgeselleri, üzerinde çalıştığı yeni projeleri ve 2007’den beri öğretim görevlisi olarak çalıştığı Boğaziçi Üniversitesi’nde vermekte olduğu mücadele üzerine konuşacağız.

Can Candan’ın yönetmenliğini yaptığı ‘Duvarlar-Mauern-Walls’, ‘3 Saat’ ve ‘Benim Çocuğum’ belgeselleri online olarak izlenebilir.

Belgesel Sinemacılar Birliği

Youtube kanalı

Duvarlar-Mauern-Walls:

Berlin’in en kalabalık azınlığı olan Türkiyeli göçmen toplumun, Berlin Duvarı’nın yıkılması ve iki Almanya’nın birleşmesi ile yaşadıklarını konu alan üç dilli (Türkçe, Almanca, İngilizce) bir belgesel.
film: https://vimeo.com/255340338

3 Saat:

2004 yılında ÖSS’ye giren iki milyona yakın adaydan, İstanbul’da yaşayan altısının bir yıl boyunca süren macerasını anlatan uzun metraj bir belgesel.
film: https://vimeo.com/87335520

Benim Çocuğum: 

Çocuğunuz size eşcinsel, biseksüel veya transseksüel olduğunu açıklarsa ne olur? “Benim Çocuğum”, çocukları LGBT (lezbiyen, gey, biseksüel, transseksüel) bireyler olan Türkiyeli bir grup anne ve babaya odaklanarak, bu cesur ve ilham veren ebeveynlerin hikâyelerini seyirciye taşıyan uzun metraj bir belgesel.
film: https://vimeo.com/192806811