Şub232017

Bsb 11. Olağan Genel Kurulu

İSTANBUL 25-26 ŞUBAT
BELGESEL SİNEMACILAR BİRLİĞİ 11. OLAĞAN KURULTAYI DÜZENLENİYOR

Güçbirliği salonunda düzenlenecek olan Kurultay’ın ilk günü genel üye toplantısı, ikinci günü ise yeni yönetim ve kurulların seçimi yapılacak. Gündemli toplantıda geçmiş dönemin değerlendirmesi ve yeni dönemin planlanması yapılacak.

BSB Yönetim Kurulu’nun Genel Kurul Faaliyet Raporu ön yazısı şöyle:

Değerli BSB üyeleri, meslektaşlarımız,

Belgesel Sinemacılar Birliği’nin onuncu yönetim kurulu ile 2015-2107 dönemini tamamladık.

Kurumsal olarak BSB, yönetimde ve yürüttüğümüz, yürütmeye çalıştığımız projelerde görev alan arkadaşlarımız, BSB’nin varlık nedeni olan Belgesel Sinema alanında ürünler vermeye çalışan tüm üyelerimiz; üye olmasa da Belgesel Sinemanın içinde ve BSB’nin yakınında olan dostlarımız için kolay bir dönemden geçildiği söylenemez. İşimizi, uğraşımızı, sanatımızı, bununla birlikte, araştıran, okuyan, izleyen, yolculuk eden, beslenen insan gibi yaşamımızı sürdürmek için gereken kaynaklar neredeyse yok düzeyine indi. Bizler bu dönemi Toplumsal gerilimlerin, açılan derin yaraların, yeri dolmayacak kayıpların; insan ve toplum yaşamında kutsal olan, değerli olan herşeyin üzerine çıkan, yolunu kesen bir siyaset ortamında geçirdik.

Herhalde bundan olsa gerek BSB’nin çalışanları, yönetim kurulu olarak, zaman zaman, eski günlerdeki çokluk duygusunu, coşkuyu aradık. Yine de sessiz de olsa arkamızın boş olduğunu hiç düşünmedik.

Belgesel Sinemacılar Birliği’nin kuruluş nedeni, olarak kendi alanımızda gelişmeyi, öne doğru adımlar atmayı, ufka bakmaya pek olanak vermeyen, elimizdekini tutmayı öncelediğimiz bir dönem oldu.

Yönetim Kurulu olarak, bu dönem içinde gerçekleşen etkinlikleri bilginize, yapılanları ve yapılamayanları eleştiri ve denetiminize; bundan sonraki süreçte yol açacak görüşlerinize sunuyoruz.

Sevgilerimizle,

BSB Yönetim Kurulu