Nis032019

İstanbul Cinema Network Nisan Etkinlikleri

CHICKEN and EGG PICTURES ve NEW DAY FILMS İSTANBUL’DA

Istanbul Cinema Network (ICN), Türkiye’deki belgeselcilerle uluslararası belgesel sinema sektörünün önde gelen temsilcilerini buluşturmaya devam ediyor. Etkinliklerin üçüncü ayağı 17-18 Nisan’da yine Soho House İstanbul’da gerçekleşecek. Bu ayki konuklar Chicken & Egg Pictures Programlar Direktörü Lucila Moctezuma ve New Day Films Başkanı Jonathan Skurnik.

Chicken & Egg Pictures Programlar Direktörü Lucila Moctezuma ve New Day Films Başkanı Jonathan Skurnik’in kurumlarını tanıtacakları, Amerikan belgesel sinema dünyasında yapım ve alternatif dağıtım modelleri hakkında bilgi aktaracakları ve Türkiye’deki belgesel sinemacılara ne tür imkanlar sunacaklarını paylaşacakları bu etkinlik 17 Nisan 2019 Çarşamba günü Soho House evsahipliğinde gerçekleşiyor. Etkinliğin moderatörlüğünü Başka Sinema Direktörü Azize Tan üstleniyor.

Türkiye’de yaşayan ve herhangi bir aşamada projesi olan belgesel sinema profesyonelleri, 18 Nisan 2019 Perşembe günü, Lucila Moctezuma ve New Film Day Films Başkanı Jonathan Skurnik ile bire bir görüşme imkanı da bulacak. Birebir görüşmelere katılmak isteyen belgeselcilerin kayıt formundaki bilgileri İngilizce olarak doldurmaları gerekiyor. Zaman kısıtlılığı nedeniyle sadece seçilecek proje ekipleri bu görüşmelere katılabilecek.


BU FİLMLER KAÇMAZ

“Patenistan”, “Porsuk Çayı”, “Johanna Olmak”, “Toplumsal Cinsiyete Duyarlı ve Kapsayıcı Okullar Yaratmak” ve “Asansör Operatörü 17-18 Nisan 2019 tarihlerinde Türkiye’de ilk kez yine Istanbul Cinema Network aracılığı ile seyirciyle buluşacak.

91. Oscar Uzun Metraj Belgesel Aday Adayı “Patenistan” filminde Amerika’nın ayakta kalan son paten pistleri kapanma tehdidi altındayken, ırkçı gerilimin yüksek olduğu bir ortamda, binlerce kişiden oluşan bir topluluk, ana akım tarafından nesiller boyu keşfedilmemiş, ancak dünyanın en büyük müzik gruplarından bazılarının doğmasına yol açan bir yeraltı alt kültürünü kurtarmak için verdiği savaş konu ediliyor.


ETKİNLİKLER İÇİN KAYIT OLMAK GEREKİYOR

Istanbul Cinema Network (ICN) projesi, Belgesel Sinemacılar Birliği (BSB) ve Uluslararası Belgesel Birliği (IDA) ortaklığında, ABD Büyükelçiliği’nin maddi desteği ile gerçekleşen bir girişim. Soho House etkinlikler evsahipliğini, Yeni Film Fonu network partnerliğini, Türk Hava Yolları ulaşım destekçiliğini, Avrupa Birliği Sivil Düşün Programı ve Tünel Kültür Sanat Derneği ise etkinlik destekçiliğini üstleniyor. 17-18 Nisan 2019 tarihlerinde gerçekleştirilecek her bir etkinlik için ayrı ayrı kayıt yaptırmak gerekiyor.

Herhangi bir aşamadaki projesi ile birebir görüşmelere başvurmak isteyen katılımcıların 3 Nisan 2019 tarihine kadar birebir görüşmeler katılım formunu İngilizce olarak doldurmaları gerekmektedir. Görüşmeler İngilizce gerçekleştirilecektir.


GELİŞMELERİ PROJE WEB SİTESİNDEN ve SOSYAL MEDYA HESAPLARINDAN TAKİP EDEBİLİRSİNİZ

www.istanbulcinemanetwork.net

#İstanbulCinemaNetwork
facebook.com/IstanbulCinemaNetwork
twitter.com/IstanbulCinema
instagram.com/istanbul_cinema_network