Kas222020

Istanbul Cinema Network – Online Belgesel Atölyeleri

ISTANBUL CINEMA NETWORK

ONLINE BELGESEL ATÖLYELERİ

Belgesel Sinemacılar Birliği’nin başlattığı, uluslararası alana açılmak isteyen profesyonel belgesel sinema yapan yönetmen ve yapımcılar ile bu yönde kariyer yapmayı planlayan öğrenciler için bir çatı oluşturmayı hedefleyen bir girişim olan İstanbul Cinema Network, Aralık ayında 4 ayrı Online Belgesel Atölyesi ile etkinliklerini sürdürüyor.

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü’nün ana destekçisi olduğu etkinlik kapsamında dört ayrı webinar gerçekleştiriliyor. Webinarlarda uluslararası belgesel alanına yönelik proje hazırlama eğitimlerinin yanı sıra doğrudan belgesel yapımına yönelik ülkemizdeki tek resmi kamu fonu olan Sinema Genel Müdürlüğü Belgesel Film Yapım Desteğine yönelik eğitimlere odaklanılıyor. Yabancı dilde gerçekleştirilecek etkinliklerin simultane olarak Türkçe çevirisi de yapılacak.

Uluslararası belgesel sektörünün ve de ülkemizin önde gelen profesyonellerinin katılımıyla düzenlenecek webinar formatındaki etkinliklerin ana başlıkları ve programı şöyle:

3 Aralık 2020

11:00 – 13:30

“Belgeselinizle Uluslararası Alana Açılmak”
GITTE HANSEN ile Uluslararası Ortak Yapım Dünyasına Giriş

3 Aralık 2020

15:00 – 17:30

“Bu Belgesel Kaça Olur?”
STEFAN KLOOS ile Bütçeleme ve Finans Planı Atölyesi

6 Aralık 2020

14:00 – 16:30

Sinema Genel Müdürlüğü Belgesel Film Yapım Desteği Proje Hazırlama ve Uygulama Süreçleri Atölyesi
HAKAN AYTEKİN ve Sinema Genel Müdürlüğü Temsilcisi Katılımı ile

10 Aralık 2020

12:00 – 18:00

“Olmayan Bir Filmi Nasıl Sunmalı?”
MIKAEL OPSTRUP ile Belgesel Proje Sunum Sanatı Atölyesi

Istanbul Cinema Network Etkinlikleri Ücretsiz

Istanbul Cinema Network’ün, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü’nün desteğiyle gerçekleştireceği online etkinliklerin tamamı ücretsiz. 3 – 6 – 10 Aralık 2020 tarihlerinde gerçekleştirilecek 4 farklı etkinlik için ayrı ayrı kayıt yaptırmak gerekiyor.

Kayıtlar her webinar öncesindeki gün saat 12:00’de sona erecektir. Kayıt işleminin tamamlanmasının ardından e-posta adresinize kayıt onayı ve gerekli diğer bilgileri içeren bir mail gönderilecektir. Webinarlara aynı anda 100 kişi katılabilmektedir. Oturum saatinde ilk bağlanan 100 katılımcının webinar erişimi sağlanacaktır. İlgili sorularınız için icn@bsb.org.tr adresinden bize ulaşabilirsiniz.

Bu etkinliklerin hedef kitlesi profesyonel olarak belgesel sinema yapan yönetmenler, yapımcılar, bu yönde kariyer yapmayı planlayan öğrenciler ve de belgesel sinema ilgilileri.

Etkinlikler & Kayıt: http://www.istanbulcinemanetwork.net/events

Tüm gelişmeleri Istanbul Cinema Network sosyal medya hesaplarından takip edebilirsiniz.

#İstanbulCinemaNetwork
facebook.com/IstanbulCinemaNetwork/
twitter.com/IstanbulCinema
instagram.com/istanbul_cinema_network

Ayrıntılı Bilgi için: http://www.istanbulcinemanetwork.net/