Şub022019

ISTANBUL CINEMA NETWOWK / İSTANBUL’DA BELGESEL BULUŞMASI

Istanbul Cinema Network (ICN) – İstanbul Sinema Ağı, bu yıldan itibaren Türkiye’deki belgeselcilerle uluslararası belgesel sinema sektörünün önde gelen temsilcilerini İstanbul’da buluşturmaya hazırlanıyor. Şubat – Mayıs 2019 tarihleri arasında düzenlenecek ilk dört etkinliğin odak ülkesi Amerika Birleşik Devletleri.


İstanbul Cinema Network (ICN) projesi, Belgesel Sinemacılar Birliği (BSB) ve Uluslararası Belgesel Sinemacılar Birliği (IDA) ortaklığında, ABD Büyükelçiliği’nin maddi desteği ile gerçekleşen bir girişim. Soho House İstanbul etkinlikler ev sahipliğini, Yeni Film Fonu network partnerliğini, Tünel Kültür ve Sanat Derneği ise etkinlik destekçiliğini üstleniyor.


İstanbul Cinema Network,
gerçekleştireceği etkinlikler ile profesyonel olarak belgesel sinema yapan yönetmen ve yapımcılar ile bu yönde kariyer yapmayı planlayan öğrenciler için bir çatı oluşturmayı hedefliyor.

İstanbul Cinema Network’ün İlk Etkinliği 15-16 Şubat’ta Soho House İstanbul’da


Istanbul Cinema Network’ün Şubat ayındaki konukları, Uluslararası Belgesel Sinemacılar Birliği’nin Genel Direktörü Simon Kilmurry ve Film Independent Belgesel Programları ve Mali Sponsorluk Müdürü Lisa Hasko olacak

Simon Kilmurry, 35 yıldır belgesel sinema alanını geliştirmek ve belgesel sinemacıları desteklemek için mücadele eden, bilinçli, anlayışlı ve dayanışma gösterebilen bir toplum için ifade özgürlüğünü savunan bir kurum olan IDA’yi tanıtacak. Lisa Hasko ise, bağımsız sinemayı ve sinemacıları destekleyerek yaratıcılığı, yenilikçiliği çoğulculuğu ve özgün bakışları çoğaltmayı hedefleyen Film Independent’ı tanıtacak. Türkiye’deki belgesel sinemacıların bu kurumların hangi programları çerçevesinde ne tür imkanlardan faydalanabileceklerini anlatacaklar.  Etkinlik, 15 Şubat Cuma günü Soho House İstanbul’da gerçekleşecek.

İstanbul Cinema Network Etkinlikleri Ücretsiz


Istanbul Cinema Network’ün, Soho House İstanbul ev sahipliğinde gerçekleştireceği etkinliklerin tamamı ücretsiz. 15-16 Şubat 2019 tarihlerinde gerçekleştirilecek herbir etkinlik için ayrı ayrı kayıt yaptırmak gerekiyor. Bu etkinliklerin hedef kitlesi profesyonel olarak belgesel sinema yapan yönetmenler, yapımcılar, bu yönde kariyer yapmayı planlayan öğrenciler ve de belgesel sinema ilgilileri.

Etkinliklere kayıt yaptırmak ve proje gelişmelerini takip etmek için proje web sitesini ve sosyal medya hesaplarını takip edebilirsiniz.

#İstanbulCinemaNetwork
facebook.com/IstanbulCinemaNetwork/
twitter.com/IstanbulCinema
instagram.com/istanbul_cinema_network
Ayrıntılı Bilgi için: http://www.istanbulcinemanetwork.net/